Jak uszyć patchwork, żeby łatwo go wypikować?

MG 1055kw
Narzuta tęcza
patchwok wzory

Jak uszyć patchwork, żeby łatwo go wypikować? Zadbaj o kilka detali, które sprawią, że Twój patchwork bardzo zyska na jakości! Lista kontrolna w 8 krokach pomoże Ci zrobić to w najlepszy i najprostszy sposób.

Jak uszyć patchwork, żeby łatwo go wypikować? Lista kontrolna.

pin blog
spod

WIERZCH PATCHWORKU

Dokładnie wyprasuj wierzch patchworku. Zaprasuj wszystkie szwy. Obetnij wszelkie zbędne nitki. Zwróć na to szczególną uwagę jeśli ciemna nitka mogłaby znaleźć się pod jasną (białą) tkaniną.

Ocieplina

Jeśli wolisz przesłać mi swoją ocieplinę przytnij ją do potrzebnego rozmiaru. Ocieplina musi być o 10 cm większa niż wierzch z każdej strony. Na przykład jeśli wierzch ma wymiary 150×200 cm, to ocieplina musi mieć wymiary 170×220 cm.

Spód patchworku

Przygotuj spód patchworku. Wielkość spodu musi być większa od wierzchu o 10 cm z każdej strony. Na przykład jeśli wierzch ma wymiary 150×200 cm, to spód musi mieć wymiary 170×220 cm. Rozprasuj na płasko szwy w spodzie, obetnij nadmiar szwów i wystające nitki.

Spakuj i wyślij

Złóż wierzch, ocieplinę i spód osobno. Nie kanapkuj ich, nie łącz w żaden sposób ze sobą. Zapakuj w worek foliowy, aby ochronić przed zniszczeniem lub przemoczeniem, a następnie spakuj do pudła.

Po uzgodnieniu ze mną terminu wyślij na adres: Pracownia Patchworkowa Elżbieta Zeman, ul. Gafki 4, 84-241 Gościcino. Tel. dla kuriera/listonosza: 515808092

Listę możesz wydrukować i zaznaczać wszystkie elementy, które już sprawdziłaś. W ten sposób nic nie umknie Twojej uwadze!


Czy mogę oddać swój patchwork do pikowania na longarmie?