Jak przygotować patchwork do pikowania na longarmie?

Przygotowanie do pikowania na longarmie nie jest trudne!
Lista kontrolna w 8 krokach pomoże Ci zrobić to w najlepszy i najprostszy sposób.

Listę możesz wydrukować i zaznaczać wszystkie elementy, które już sprawdziłaś. W ten sposób nic nie umknie Twojej uwadze!

Co trzeba sprawdzić?

WIERZCH PATCHWORKU

JAK WYPRASOWAĆ?
Dokładnie wyprasuj wierzch patchworku. Zaprasuj wszystkie szwy. Obetnij wszelkie zbędne nitki. Zwróć na to szczególną uwagę jeśli ciemna nitka mogłaby znaleźć się pod jasną (białą) tkaniną.
GDZIE JEST GÓRA, A GDZIE DÓŁ?
Jeśli Twój patchwork ma określony kierunek – przypnij na górze karteczkę z tą informacją.
CZY SZWY TRZYMAJA SIĘ MOCNO?
Zwróć uwagę na brzegi. Czy szwy nie rozchodzą się? Jeśli trzeba wzmocnij je. Jeśli na brzegu patchworku znajdują się elementy cięte ze skosu wzmocnij brzeg szwem zabezpieczającym w odległości 1/8 cala od brzegu.

SPÓD PATCHWORKU

JAKI DUŻY MUSI BYĆ SPÓD?
Przygotuj spód patchworku. Wielkość spodu musi być większa od wierzchu o 10 cm z każdej strony. Na przykład jeśli wierzch ma wymiary 150×200 cm, to spód musi mieć wymiary 170×220 cm. Rozprasuj na płasko szwy w spodzie, obetnij nadmiar szwów i wystające nitki.
GDZIE JEST GÓRA, A GDZIE DÓŁ?
Jeśli Twój spód ma określony kierunek – przypnij na górze karteczkę z tą informacją.

OCIEPLINA (WYPEŁNIENIE)

JAK PRZYGOTOWAĆ OCIEPLINĘ?
Jeśli wolisz przesłać mi swoją ocieplinę przytnij ją do potrzebnego rozmiaru. Ocieplina musi być o 10 cm większa niż wierzch z każdej strony. Na przykład jeśli wierzch ma wymiary 150×200 cm, to ocieplina musi mieć wymiary 170×220 cm.

PAKOWANIE I WYSYŁKA
JAK SPAKOWAĆ?

Złóż wierzch, ocieplinę i spód osobno. Nie kanapkuj ich, nie łącz w żaden sposób ze sobą. Zapakuj w worek foliowy, aby ochronić przed zniszczeniem lub przemoczeniem, a następnie spakuj do pudła.
A CO Z BEZPIECZEŃSTWEM?
Poczta Polska oferuje ubezpieczenie paczki za dopłatą 1 zł. Myślę, że warto skorzystać z tej opcji!

Po uzgodnieniu ze mną terminu wyślij na adres: Pracownia Patchworkowa Elżbieta Zeman, ul. Gafki 4, 84-241 Gościcino. Tel. dla kuriera/listonosza: 515808092